Velikonoce jsou svátky jara, víry a tradic. Věřící si připomínají cestu Ježíše Krista a jeho vzkříšení. Křesťané Velikonoce slaví po prvním jarním úplňku. Letos tyto svátky připadají na konec dubna, když pěkné a příjemné předvelikonoční počasí potvrdilo, že jaro bývá nejhezčím a nejpříjemnějším ročním obdobím, kdy se vše po dlouhé zimě probouzí. První svátky v roce přinášejí vůni života.

Tyto svátky přišli tradičně zpěvem připomenout členové Nového sdružení zdravotně postižených Letovice nejdříve dlouhodobě léčeným pacientům letovické nemocnice a následně také seniorům do Centra sociálních služeb Letovice.

Ředitelka Nemocnice Milosrdných bratří MUDr. Královcová s námi každoročně tuto dobročinnou návštěvu dlouhodobě léčených pacientů organizuje a připravuje. Osobně se aktivně celého dění společně s vedením nemocnice zúčastňuje.

Naši zpěváci za hudebního doprovodu pana Mifka zpívali velikonoční koledy a veselé písničky. Zúčastnění muži s pomlázkami plnili svoje poslání. Pacienti od nás obdrželi s láskou a od srdce pěkná perníková vejce, když byli tímto dárkem mile překvapeni a někteří si s námi dokonce radostně zazpívali, čímž byl jednoznačně potvrzen smysl a účel naší předvelikonoční návštěvy.

Perníky pro radost všem obdarovaným s připomínkou jara připravila ing. Jaroslava Konůpková. Po zásluze jí proto patří poděkování a uznání. Poděkování si také zaslouží především všichni zúčastnění a organizátoři této záslužné a srdeční aktivity, kterou připravujeme ve prospěch a potěšení starší generace, ale také zdravotně znevýhodněných spoluobčanů.

ZA NSZdP BOREK RAŠOVSKÝ